poznaj ekipę głoda

koła (4)

Karolina Otwinowska

Założyciel, Prezes i pomysłodawca

 

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, autorka pamiętnikowych książek, opowiadających o jej własnych zmaganiach z zaburzeniami odżywiania pt. „Dieta(nie)życia”, „Historia moje (nie)ciała” ; “Głód(nie)Nażarty” ;  laureatka III miejsca Polskiego Festiwalu Sztuki „Orzeł 2016”, scenarzystka; pomysłodawca programu edukacyjnego, powstałego w oparciu o własne doświadczenia, zdobywaną wiedzę oraz potrzeby jej czytelników – osób chorujących na zaburzenia odżywiania i ich bliskich

rzecznik

Małgorzata Gołota

Rzecznik Prasowy Fundacji

 

Dziennikarka prasowa i radiowa. Publikowała w "Gazecie Wyborczej", dzienniku "Polska the Times", serwisach
naTemat.pl, Wirtualna Polska i Weekend Gazeta.pl. Współpracowała m. in. z Radiem ZET Gold, Radiem Plus, Rock Radiem i Radiem Złote Przeboje. Lektorka. Głos operatora Premium Mobile i wielu audiobooków. W 2018 roku rzeczniczka prasowa kampanii "Kocham. Szanuję" dedykowanej setkom tysięcy polskich kobiet co roku doświadczających przemocy
domowej.
koła (5)

Norbert Wierbiłowicz

Partner i koordynator Fundacji

 

Prezes Fundacji FaniMani, współtwórca portalu FaniMani.pl, współorganizator programu “Głód(nie)Nażarty”, lider #GivingTuesday w Polsce,  przedsiębiorca i doświadczony menedżer, wieloletni prezes 7milowy Sp. z o.o. – lidera rynku wdrożeń SAP w sektorze MŚP, zarządał projektami o łącznej wartości kilkudziesięciu milionów złotych, absolwent socjologii Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu.

dialog logo1

Centrum Terapii Dialog

Partner merytoryczny

 

Partner merytoryczny - sieć warszawskich przychodni psychologiczno-psychiatrycznych NZOZ Centrum Terapii Dialog, która jest odpowiedzialne za przygotowanie materiałów edukacyjnych w ramach kampanii społecznej Sukienką Podano mi Skrzydła.  NZOZ Centrum Terapii DIALOG to pięć nowoczesnych przychodni doświadczonych i sprawdzonych lekarzy psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów i neurologów.
Fundacja Głód(nie)Nażarty zaprasza Was w zaufane ręce!
 
Szczególne podziękowania kierujemy do dr Anny Nowak - wieloletniego towarzysza i wybitnego psychiatry
Iwona Grobel

Iwona Grobel

Partner merytoryczny

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. W roku 1998 uzyskała I-szy, a w 2001 r. II-gi stopień specjalizacji z psychiatrii. Praktyczne umiejętności pomocy psychologicznej doskonaliła w Studium Pomocy Psychologicznej Instytutu Psychologii Zdrowia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, w tym działającej przy PTP Komisji ds. Kultury i Sztuki, Polskiego Towarzystwa Badań nad Uzależnieniami oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Pracę zawodową rozpoczęła w Centrum Odwykowym, zdobywając doświadczenie w terapii osób uzależnionych od alkoholu, leków, gier hazardowych i ich rodzinami.  Będąc asystentką w Katedrze i Klinice Psychiatrycznej Akademii Medycznej w Warszawie, działalność naukowo-dydaktyczną łączyła z pracą lekarza w oddziale psychiatrycznym Szpitala Nowowiejskiego. Przez kolejne lata współpracowała z ww. Kliniką prowadząc zajęcia ze studentami medycyny. Konsultowała psychiatrycznie chorych kwalifikowanych do przeszczepienia wątroby w Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby, a także pacjentów Poradni ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Współpracowała z Fundacją Itaka. Od lat konsultuje podopiecznych Fundacji Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu La Strada. Obecnie związana z Klinikami Terapii Allenort. Jej główne zainteresowania zawodowe to zaburzenia depresyjne i lękowe, związane ze stresem, psychosomatyczne, uzależnienie od alkoholu i leków, współuzależnienie, zaburzenia odżywiania się, psychologiczne aspekty nadwagi i otyłości, wpływ stylu życia (zwłaszcza odżywiania), a także chorób autoimmunologicznych oraz alergii i nietolerancji pokarmowych na stan psychiczny człowieka.

PATRONI , PARTNERZY , PROPAGATORZY IDEI „GŁÓD(NIE)NAŻARTY” WSPIERAJĄcy NASZE DZIAŁANIA

koła (7)

Marzena Strzelczak

Dyrektorka Generalna, Członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

„Zaburzanie odżywiania to problem społeczny  pozornie związany tylko z niewłaściwym odżywianiem. Faktycznieowiele bardziej z samotnością i niską samooceną, problemami psychicznymi. Bulimia i anoreksja są chorobami współczesnej cywilizacji, w której nierealne dążenie do perfekcyjnego wyglądu przedstawia się jako skuteczne rozwiązanie  wielu problemów. Temat nie jest wdzięczny, pozytywnym trendem jest to, że coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. Jednak jeszcze szybciej rośnie liczba chorych – jak podają statystyki, ten problem dotyczy już jednej na 50 nastolatek[1]. Zasmucające są dane na temat możliwości leczenia i wsparcia chorych, gdyż takich danych praktycznienie ma. Tym cenniejsza jest inicjatywa pani Karoliny Otwinowskiej na rzecz stworzenia miejsca, które będzie na wyciągnięcie ręki dla wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują. Karolina Otwinowska wie jak to robić, bo nie tylko jest psychologiem i sama doświadczyła choroby, ale też ma wsparcie wielu ekspertów. Mocno jej kibicuję i wierzę, że jej marzenie się spełni. Wspierajmy Głód(nie)Nażarty, potraktujmy go śmiertelnie poważnie!”

Marzena Strzelczak, Dyrektorka Generalna, Członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu – W Forum Odpowiedzialnego Biznesu na stanowisku Dyrektorki Generalnej od października 2014 roku, od sierpnia 2015 roku łączy je z pracą w Zarządzie dotyczącą strategicznego rozwoju organizacji.

Na co dzień zarządza Zespołem FOB, a od końca 2015 roku odpowiada także za koordynację polskiej Karty Różnorodności i współpracę z Platformą Diversity Charters przy Komisji Europejskiej.

koła (6)

Jacek Santorski

Psycholog, Przedsiębiorca, konsultant przedsiębiorców w zakresie psychologii biznesu

„Przeładowanie bodźcami, informacjami, destruktywnymi narracjami i zwodniczym marketingiem – a z drugiej strony deficyt zdrowych relacji, miłości i wartości – to znamiona współczesnego kryzysu cywilizacji, do którego najbardziej drastycznych przejawów należą zaburzenia jedzenia, anoreksja, bulimia i inne destruktywne wzorce zachowań i uzależnienia. Medycyna, psychologia, kultura, zamykają się na te problemy z uwagi na trudność ich zrozumienia i bezradność w próbach leczenia. Inicjatywa Karoliny Otwinowskiej pomoże przezwyciężyć stereotypy i mity związane z tym obszarem cierpienia i patologii, da mobilizujący impuls środowisku i wsparcie cierpiącym – bezradnym dotąd wobec swoich problemów.”

Jacek Santorski – Profesor honorowy Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadzi Akademię Psychologii Przywództwa, wykładowca Uniwersytetu SWPS, przedsiębiorca – prowadzi Grupę Firm Doradczych Values. Były licencjonowany psychoterapeuta, w latach ’80 współtwórca kierunku Psychologia Zdrowia na Uniwersytecie Warszawskim. Aktualnie w ramach Grupy Firm Doradczych Values prowadzi Akademię Psychologii Przywództwa i  projekty edukacyjne w zakresie zarządzania sobą, relacjami w gabinecie, w klinice, z pacjentem, oraz przedsiębiorczości dla lekarzy. Znany popularyzator psychologii w mediach, autor między innymi książek „Dobre Życie”, „Miłość i Praca” i „Determinacja” (współautor – Jakub Bączek). Założył Laboratorium Psychoedukacji i Wydawnictwo Jacek Santorski & Co (w 2009 przemianowane na Wydawnictwo Czarna Owca), które to firmy zostały później przekazane jego wspólnikom[1]www.jaceksantorski.pl

koła (8)

Paweł Łukasiak

Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce

„Bardzo mnie cieszy każda inicjatywa, która pomaga ludziom rozwiązać ich problemy. Zaburzenia odżywiania to problem poważny. Zaniedbane lub nieumiejętnie potraktowane mogą doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego organizacje oferujące fachowe informacje i profesjonalne wsparcie są bardzo potrzebne. Przedsięwzięcie pani Karoliny Otwinowskiej jest tym bardziej cenne, że jest prowadzone w niezwykle atrakcyjny, innowacyjny, odważny, sposób. Warto, a nawet trzeba wspierać takie inicjatywy!”

Paweł Łukasiak – Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, członek zarządu Fundacji Dobra Sieć. Akademią kieruje od sierpnia 1998 roku. Od ponad 20 lat aktywnie związany z trzecim sektorem. Stypendysta Fundacji Ashoka i Fundacji C.S. Motta. Ekspert w dziedzinie fundraisingu, społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i społecznego zaangażowania biznesu (CCI). Autor i współautor wielu publikacji. Prowadzi mentoring w zakresie Venture Philanthropy w ramach Funduszu Podwójne Wyzwanie. W 2011 r. nagrodzony Medalem Solidarności Społecznej m.in. za propagowanie idei odpowiedzialności społecznej biznesu. W 2011 r. odznaczony przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Członek Rady Społecznej Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

koła (9)

Michel Moran

francuski restaurator i mistrz kuchni

 

Znany i lubiany w Polsce francuski restaurator oraz  mistrz kuchni pochodzenia hiszpańskiego. Juror polskiej edycji MasterChef i MasterChef Junior emitowanej w TVN. Na stałe mieszka w naszym kraju, a od 2004 roku jest właścicielem i szefem kuchni restauracji Bistro de Paris, mieszczącej się w budynku warszawskiej Opery Narodowej, która otrzymała rekomendacje od Michelina w 2012 roku.

Prywatnie, ojciec córki zmagającej się z problemami zaburzeń odżywiania.

katarzyna wierzbowska1

Katarzyna Wierzbowksa

współzałożycielka i prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet

"Problem zaburzeń odżywiania staje się w Polsce coraz bardziej powszechny. Bulimia, anoreksja - to nie chęć bycia "slim", tylko poważne choroby o podłożu psychicznym. Choroby, która powodują ogromne i długotrwałe spustoszenia w organizmach chorych. Są dużym zagrożeniem dla zdrowia, a w skrajnych przypadkach zagrażają życiu. Wymagają właściwej diagnozy, kompleksowego leczenia, właściwego podejścia do chorych, a przede wszystkim budowy świadomości społecznej i publicznego uwrażliwienia. Osoby dotknięte zaburzeniami odżywiana są pośród nas. Tylko nie zawsze je dostrzegamy i w związku z tym nie potrafimy im pomóc.

W Sieci Przedsiębiorczych Kobiet realizujemy projekty wsparcia dla kobiet aktywnych zawodowo, rozwijających swoją karierę. Ale tworząc kobiecą społeczność, nie możemy pozostać obojętne na tak ważne problemy, które mogą dotyczyć nas samych, naszych córek, koleżanek, sąsiadek, krewnych... Dlatego bardzo cenimy i wspieramy Fundację Głód(nie)Nażarty, inicjatywę czerpiącą z głębokiego i osobistego doświadczenia Karoliny, która z ogromną pasją i zaangażowaniem buduje kompleksową i nowoczesną kampanię społeczną. Kampanię która z jednej strony opiera się na wiedzy medycznej i psychologicznej, a z drugiej umiejętnie uruchamia wrażliwość i empatię".

Katarzyna Wierzbowska, współzałożycielka i prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, współzałożycielka funduszu VC Black Swan. Aktywna inicjatorka ekosystemu kobiecej przedsiębiorczości w Polsce. Ekspertka w obszarze wspierania kobiet i równowagi płci w biznesie. Przedsiębiorczyni społeczna, Innowatorka społeczna. Ukończyła Cybernetykę Ekonomiczną i Informatykę oraz program MBA na paryskich uczelniach SciencesPo, College des Ingeniurs, Ecole de Mines de Paris i Ecole des Ponts et Chaussees. W przeszłości zarządzała firmami z zakresu PR i CSR, a karierę zawodową zaczynała w branży reklamowej. Prywatnie szczęśliwa żona i matka 3 dzieci, entuzjastka zdrowego trybu życia.