ANNA BORTKIEWICZ

PSYCHIATRA

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Gdańsku. Pracowała z pacjentami z rozpoznaniem choroby nowotworowej, ukończyła specjalizację z psychiatrii dorosłych. Przez wiele lat związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii. Dla stałych pacjentów istnieje możliwość kontaktu z lekarzem poza godzinami przyjęć. Zajmuje się pacjentami z rozpoznaniem schizofrenii, po epizodzie psychozy, z zaburzeniami depresyjnymi, z rozpoznaniem choroby dwubiegunowej, zaburzeniami lękowymi, obsesyjno-kompulsywnymi, zaburzeniami snu i odżywiania, zaburzeniami osobowości. Nie prowadzi pacjentów z rozpoznaniem uzależnienia od substancji psychoaktywnych, leków.

Dorota Minta

PSYCHOTERAPEUTA

Psycholożka i psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu psychoterapii dzieci i dorosłych. Pracuje z osobami doświadczającymi obniżonego nastroju i niezadowolenia z jakości własnego życia, zmagającymi się z niską samooceną, z zaburzeniami odżywiania. Pomaga przejść przez rozstanie. Pracuje również z osobami w żałobie. Prowadzi szkolenia i warsztaty pomagające doskonalić asertywność, komunikację interpersonalną i kreatywność. Propagatorka wiedzy o PTG (Post-traumatic Growth), czyli pozytywnej zmianie psychologicznej, jakiej możemy doświadczyć w wyniku kryzysu, przeciwności losu.

Walczy ze stygmatyzowaniem problemów psychicznych, od lat działa na rzecz demokratycznego dostępu do pomocy terapeutycznej dla najsłabszych. Członkini Rady Ekspertów Ośrodka Badań i Opinii THINKTHANK. Współtworzy raporty opisujące polską rzeczywistość psychospołeczną.
Współautorka audycji w Radiu 357 „Polska na kozetce”. Swoją wiedzą w przystępny sposób dzieli się także w mediach masowych – prowadzi autorską rubrykę na platformie blogowej NaTemat.pl. występuje w Dzień Dobry TVN, Pytaniu na Śniadanie, udziela wywiadów prasie lifestylowej i specjalistycznej. W trakcie pandemii dla Narodowego Funduszu Zdrowia stworzyła 10-odcinkowy cykl wideorozmów poświęconych radzeniu sobie ze stresem, lękiem i odnalezieniu się w nowej rzeczywistości. Autorka wielu programów edukacyjnych miedzy innymi skierowanego do pracowników medycznych „Dobre relacje z pacjentem” uczącego skutecznej komunikacji lekarz – pacjent. Obecnie aktywnie wspiera osoby zmagające się ze stresem w wyniku wojny w Ukrainie. Współpracuje z przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi, administracją publiczną i mediami, służąc ekspercką wiedzą i doświadczeniem terapeutycznym. Jako ekspert opiniuje i komentuje wyniki wielu raportów opisujących naszą rzeczywistość psychospołeczną.
Aktywistka społeczna. Jest prezeską fundacji STOMAlife, wspierającej osoby ze stomią. Mentorka młodych kobiet-liderek w ramach programu „Vital Voices”ekspertka Forbes Women Polska. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Psychologów Polskich, jest jego prezeską. Jest zaangażowana w działania stowarzyszenia Akademii Komunikacji Medycznej, gdzie zajmuje się psychologicznymi aspektami relacji lekarz-pacjent.
Ukończyła psychologię ze specjalizacją kliniczną na Uniwersytecie Wrocławskim, Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Była wykładowczynią akademicką – na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Dolnośląskiej Szkole Wyższej oraz na SGGW w Warszawie.

Karolina Otwinowska

PSYCHODIETETYK

Psychodietetyk, Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Rehabilitacji, Prezes i Założycielka Fundacji Głód(nie)Nażarty. Problem (nie)jedzenia zna nie tylko z teorii, ale i własnych doświadczeń oraz wieloletniego kontaktu z pacjentami chorującymi na zaburzenia odżywiania. Dzięki empatii, wiedzy oraz życiowej praktyki doskonale rozumie objawy anoreksji, bulimii, kompulsywnego objadania i chorób dietozależnych, a zwłaszcza psychiczne trudności, z jakimi zmagają się pacjenci.
W swoim podejściu kieruje się holistycznym spojrzeniem na podopiecznych, autorskimi narzędziami psychodietetyki oraz współpracą z lekarzami (min. endokrynologiem, diabetykiem, internistą, psychiatrą).  „Chociaż wierzę w moc psychiki – dominującej ponad ciałem – wiem, że człowiek to jedność. Zaopiekowany organizm i korzystna dla ciała dieta pozwalają lepiej radzić sobie ze stresem i produkować endorfiny przyjemności”.

Jagoda Różycka

PSYCHOTERAPEUTA

Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, psychodietetyk, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia. Adiunkt w Instytucie Psychologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Psychoterapeuta w Centrum Poznawczo-Behawioralnym Punkt Widzenia w Bielsku-Białej. Naukowo i praktycznie zajmuje się tematem odżywiania w obszarze jego dysregulacji i zmiany zachowań. Łączy psychologię pozytywną z psychodietetyką i nurtem poznawczo-behawioralnym w ramach pracy indywidualnej i grupowej – głownie w obszarze zaburzeń odżywiania i zaburzeń związanych z żywieniem. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Dydaktycznie współpracuje z  Uniwersytetem SWPS w Sopocie, Wrocławiu i Poznaniu prowadząc zajęcia z obszaru zdrowia pozytywnego. 
Prywatnie, z pasją oddaje się dbaniu o swoje zasoby ze zwięrzętami, córką i na górskich szlakach mieszkając blisko gór.

dr Marianna Hall

dietetyk

Dr Marianna Hall, doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jest doskonałym wyborem dla pacjentów poszukujących profesjonalnej konsultacji. Jej specjalizacje obejmują dietetykę kliniczną oraz dietetykę sportową, co czyni ją ekspertem w holistycznym podejściu do pacjenta.

Od 2017 roku dr Hall zdobywa cenne doświadczenie pracując w Klinice Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii Oraz Poradni Metabolicznej w Państwowym Instytucie Medycznym MSWiA w Warszawie. Ponadto, prowadzi
prywatną praktykę Centrum Dietetyki Nutrado, gdzie skupia się na pacjentach z różnymi schorzeniami metabolicznymi oraz zaburzeniami odżywiania. Współpracuje również osobami aktywnymi i sportowcami, którym pomaga w osiąganiu optymalnych wyników. Dr Marianna Hall jest również asystentem naukowo-dydaktycznym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz zaangażowana w liczne projekty naukowe. Wyróżniającym się osiągnięciem jest prowadzenie czteroletnich badaniach klinicznych, które były pierwszymi na świecie badaniami dotyczącymi analizy
wpływu zaburzeń metabolicznych i czynnika żywieniowego na występowanie hipoglikemii reaktywnej. To ciężkie do zdiagnozowania schorzenie występuje coraz częściej w społeczeństwie, dlatego ekspercka wiedza dr Marianny Hall w tej dziedzinie jest bezcenna.
Dr Marianna Hall to ekspert w dziedzinie dietetyki klinicznej i sportowej, która posiada bogate doświadczenie, profesjonalizm oraz wiedzę naukową. Jej zaangażowanie w badania naukowe oraz praktyczne doświadczenie jako zawodniczka kolarstwa daje pewność, że pacjenci otrzymają kompleksową i wysokiej jakości opiekę.

Emilia Kołodziejska

Psychodietetyk, dietetyk

Psychodietetyk i ditetyk  z ponad 10-letnim doświadczeniem. Prowadzi skuteczny program zmiany nawyków żywieniowych. Uczy zdrowego podejścia do odżywiania. Tłumaczy naukowe twierdzenia ze świata dietetyki w prosty sposób

Tadeusz Oleszczuk

Ginekolog-położnik, doktor nauk medycznych.
„Ważne jest dociekanie przyczyn dolegliwości, a nie zmienianie co kilka lat schematów leczenia objawów.”

Jestem doktorem nauk medycznych, specjalistą ginekologiem-położnikiem, absolwentem Gdańskiej Akademii Medycznej. Codziennie przekonuję się, jak bardzo można pomóc sobie zmieniając  dietę i jedząc dobre, naturalne produkty. To właśnie zadowolone pacjentki, które jedzą świadomie i dzięki temu czują się lepiej, są przyczyną mojej pasji edukacyjnej.
Pracę doktorską obroniłem w 2001 roku w Centrum Onkologii – Instytut w Warszawie. Przeszedłem wszystkie szczeble stanowisk zawodowych do pełnienia przez kilka lat obowiązków ordynatora na 35-cio łóżkowym pełnoprofilowym oddziale położniczo-ginekologicznym. Jestem autorem licznych publikacji w profesjonalnych czasopismach medycznych, miesięcznikach i kwartalnikach z tematów obejmujących doświadczenie zawodowe oraz najnowsze naukowe badania obserwacyjne i poglądowe. W swojej codziennej praktyce szczególną uwagę zwracam na profilaktykę, odżywianie i wpływ czynników zewnętrznych na zdrowie pacjentek. Swoją wiedzą dzielię się m.in. na Facebooku. Prowadzę aktywnie swoją stronę w Internecie
https://www.znanylekarz.pl/tadeusz-oleszczuk/ginekolog/warszawa

Dormio Clinique
Pulawska 24b lok 2
+48 603 212 288

Iza Czajka

DIETETYK

Studia na SGGW w katedrze fizjologii żywienia. Studia III stopnia na AWF Warszawa. Fizjolog żywienia, autorka poradników „Dieta w wielkim mieście”, „Fitness w wielkim mieście”, „Domowa apteka”. Przez wiele lat, redaktor działu dieta i forma w miesięczniku Samo Zdrowie aktualnie wyd Bauer, współpraca z prasa kobiecą: Olivia, Naj, Sens, Kobieta i Życie, Claudia. Z prasą sportową: Tenis, Medicina Sportiva Practica, Kulturystyka i Fitness, Bieganie. Na łamach prasy kobiecej i nie tylko, zachęcam wszystkie kobiety do pokochania Siebie i zdrowego stylu życia.
Prowadziła trzymiesięczne programy odchudzające dla firmy GlaxoSmithKline z lekiem alli, współtworzyła poradnikową stronę www.alli.pl. Uczestniczyła w odchudzaniu czytelniczek Olivii, Naj, Super Linia oraz metamorfozach w Sharley. Współpraca na płaszczyźnie PR z firmą Danone przy kampaniach promujących picie wody, promujących zdrowie i kobiecość. Współpracowała z DF Medica Polska razem z którą jeździła po Polsce i szkoliła dietetyków z praktycznego zastosowania testów
genetycznych przy układaniu diet, dostosowanych do genotypu pacjenta. Aktualnie pracuję z pacjentami, również z zaburzeniami odżywiania w Dormio-Med Dorota Kowalczyk przy ulicy Puławskiej w Warszawie. Jako sportowiec amator i specjalista dzieliła się swoją praktyczną wiedza z fizjologii wysiłku na portalu treningbiegacza.pl. Sprawuje dietetyczna opiekę nad ultramarotończykami, kolarzami, kulturystami,
street workoutowcami, piłkarzami z domów dziecka „nadzieja na Mundial”.

Układa programy żywieniowe dla osób chorych i zdrowych, do których zawsze dołączony jest program ruchowy. Hobby – biegi uliczne, ostatnio zamienione na biegi z przeszkodami, dodatkowo tenis i czytanie kryminałów, pomagnie bezdomnym zwierzakom.

Agata Sieczkowska

Dietetyk kliniczny

Dietetyk kliniczny w Zespole Oddziałów Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego oraz w Klinice Leczenia Ran PODOS, absolwentka kierunku dietetyka na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Wykładowca w Akademii Bielskiej Nauk Stosowanych.
Dietetyka i zdrowy styl życia to moja praca, ale przede wszystkim pasja. Zalecenia dietetyczne zawsze dobieram indywidualnie uwzględniając oczekiwania i potrzeby pacjenta. Najczęściej zajmuje się dietoterapią w chorobach układu pokarmowego, nadwadze i otyłości, zaburzeniach odżywiania oraz w terapii trudno gojących się ran.

Jagoda Wolska

dietetyk oraz modelka

Pasja do dietetyki narodziła się podczas mojej wcześniejszej kariery międzynarodowej modelki. Dbanie o swoją sylwetkę to element nierozłączny tego zawodu, który nie rzadko doprowadzić może po podstania zaburzeń odżywiania. Studia dietetyczne oraz dotychczasowe doświadczenie dały mi wiedzę, którą chcę się dzielić z moimi podopiecznymi. Wierzę, że każdy w życiu ma mająś misję. Moją jest wspieranie innych w osiągnięciu ich wymarzonej sylwetki i poprawa zdrowia poprzez kształtowanie u nich dobrych nawyków żywieniowych i relacji z jedzeniem. Wiem, że w konsekwencji podnosi to ich jakość życia i pomaga spełniać marzenia.
Każda osoba jest inna i potrzebuje unikatowej, indywidualnej opieki. Jedynie holistyczne podejście jest w stanie zagwarantować sukces.
Program indywidualnej współpracy stworzyłam dla osób, które mają dość nieskutecznych prób odchudzania, przytycia bądź wyjścia z zaburzeń odżywiania i chcą nauczyć się jeść zdrowo, lecz nie popadać ze skrajności w skrajność. Moim priorytetem jest to, aby dieta była dla Ciebie realna w utrzymaniu niezależnie od tego z jakiego punktu startujesz.
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku dietetyka ze specjalizacją dietetyka sportowa. Szkoleniowiec, uczestniczka wielu konferencji z zakresu dietetyki oraz psychodietetyki.
Prelegentka uczelni wyższej, autorka ebooka „Dietetyka dla urody” oraz kursu „Dietetyka dla modelek”.

Mgr Monika Kroenke

dietetyk kliniczny

Mgr Kroenke Monika jest absolwentką 5 letnich studiów dietetycznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest wykładowcą akademickim, aktualnie pracuje nad swoją rozprawą doktorską. Specjalizuje się w żywieniu dzieci i młodzieży doświadczających problemów ze zdrowiem psychicznym, w tym w szczególności cierpiących z powodu zaburzeń odżywiania.  Ukończyła dodatkowe szkolenia psychoterapeutyczne z zakresu wzmocnionej terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. 

Dorota Piechocka

trener personalny 

Trenerka personalna i trenerka zajęć grupowych Crossfit. Przez wiele lat trenowała Crossfit który pomógł jej samej uporać się z zaburzeniami odżywiania. Obecnie praktykuje trening siłowy, funkcjonalny i gimnastykę. Najbardziej lubi pracować z kobietami i pokazywać im, jak poprzez odpowiednio dobrany sport możńa pokochać własne ciało, być wdzięczną za jego sprawność i uczyć samoakceptacji. 

W swojej pracy udowadnia, że trening siłowy to najlepsza forma do podkreślenia kobiecych kształtów i ujędrnienia skóry. Najważniejsza jest dla niej nauka prawidłowych wzorców ruchu, technika i poprawność wykonywanych  ćwiczeń – by ciało mogło być zdrowe i sprawne.

Instytut Mikroekologii 

Instytut Mikroekologii jest pionierem w dziedzinie badań nadwrażliwości pokarmowych i mikrobioty jelitowej. Własne laboratorium i specjalistyczne gabinety lekarskie pozwalają świadczyć najwyższą jakość usług setkom pacjentów w Polsce.
Ponad 16-letnie doświadczenie pozwoliło na wypracowanie schematu kompleksowej opieki nad pacjentem. W Instytucie Mikroekologii stawia się na zintegrowany system pomocy: od diagnostyki, opieki lekarza oraz dietetyka po indywidualny dobór zaleceń i terapii. Instytut Mikroekologii jest również organizatorem szkoleń i webinarów, związanych ze zdrowiem i dietetyką.