Nadchodzące wydarzenia

„Psychika a Dietetyka” VII Ogólnopolska Konferencja PAD
VII Ogólnopolska Konferencja PAD „Psychika a Dietetyka” odbędzie się już 13-14 maja 2023 roku! Fundacja Głód(nie)Nażarty, partner wydarzenia, serdecznie zaprasza do poznania wystąpień które obfitują we wspaniałe tematy i znakomitych ekspertów!
Dlaczego zostało już mało miejsc i warto zarejestrować się, aby wziąć udział?

„Z czym to sie je”
Nowy projekt społeczny

„Jak skutecznie pracować z pacjentami z anoreksją?”
Szkolenie dla psychologów i psychoterapeutów
Tytuł szkolenia: Jak skutecznie pracować z pacjentami z anoreksją? Szkolenie z dr n. med. Martą Maryl
Kiedy: 8 września, czwartek, 18:00 – 21:00
Koszt: 99 zł
Zapisy: https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/jak-skutecznie-pracowac-z-pacjentami-z-anoreksja/

„Jak pracować z zaburzeniem obrazu ciała u osób z zaburzeniami odżywiania?”
Fundacja Głód(nie)Nażarty i Szkoła Psychoterapii Dialog zapraszają na szkolenie dla psychologów i psychoterapeutów: „Jak pracować z zaburzeniem obrazu ciała u osób z zaburzeniami odżywiania?”
Poznaj podejście i sposoby pracy prof. Bernadetty Izydorczyk, eksperta w dziedzinie pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania.
Podczas szkolenia będziemy się skupiać na zaburzeniu obrazu własnego ciała w zaburzeniach odżywiania, na tym, jak rozumieć i skutecznie leczyć ten problem.

VI Ogólnopolska Konferencja PAD „Psychika a Dietetyka”!
Fundacja Głód(nie)Nażarty serdecznie zaprasza Państwa na VI Ogólnopolską Konferencję PAD „Psychika a Dietetyka”! organizowaną przez Studenckie Koło Naukowe Dietetyki przy Zakładzie Żywienia Klinicznego i Diagnostyki Gastroenterologicznej Uniwersytet Medyczny w Łodzi. https://pad.eletive.pl/
Wypowiedzi w mediach
Sprawdź wywiad Karoliny Otwinowskiej w sieci

Zaangażowanie Karoliny Otwinowskej, w ramach akcji społecznej Kulczyk Foundation – „Czułość i wolność. Budujmy równowagę w relacjach” i „Gazety Wyborczej”.

O tym jak zacząć żyć, jak odnaleźć radość i w czym szukać ratunku

Jakie niebezpieczeństwa czekają na młodych ludzi i czemu dziewczyny chcą byc jak motyle.

Kondycja psychiczna i zaburzenia odżywiania polskich(nie)dorosłych
Zaburzenia psychiczne o najwyższym wskaźniku śmiertelności wciąż bagatelizowane. Młoda Polka postanowiła to zmienić.
Psychiatrzy alarmują, że będzie jeszcze gorzej. Do gabinetów specjalistów przychodzą już nawet 12-latki.
Pożyteczni.pl – Anoreksja, choroba młodych dziewcząt
Oferta wydawnicza
Oferta wydawnicza przedstawia publikacje edukacyjne, literaturę faktu, poradniki eksperckie, wywiady ze specjalistami, terapeutyczną bajkę dla (nie)dorosłych
Książki kierujemy do szerokiego spektrum czytelników zainteresowanych psychologią (nie)jedzenia, ekspertów leczących, rodziców i samych pacjentów. Publikacje stanowią ofertę wydawniczą autorów, pod patronatem Fundacji Głód(nie)Nazarty – osoby zainteresowanie publikacją egzemplarzy prosimy o kontakt z Fundacją.

„Dieta(nie)życia” – Karolina Otwinowska
– pamiętnik Karoliny Otwinowskiej to relacja przeżyć nastolatki walczącej z zaburzeniami odżywiania. Autorka wyciągnęła na światło dzienne najintymniejsze szczegóły swego życia z chorobą i opisała z okrutną dokładnością kodeks wyniszczającej ciało i duszę anoreksji.
„Dietę(nie)życia” przepełniają wspomnienia z oddziału szpitalnego, szkolne refleksje wśród tłustych kalorii, naleśniki mierzone cyrklem i linijką, burzliwe relacje z rówieśnikami, izolacja, głód, samotność.
„Książkę tę dedykuję mojej Mamie – która jako pierwsza dała mi ciało.
Dziękuję Towarzyszom, których obecność sprawiła, że nie zdołałam go sobie odebrać”
Publikacja zdobyła III miejsce na Festiwalu Kultury Orzeł, uznanie ekspertów literatury, ale i terapeutów, lekarzy. Stanowi bowiem bezcenne wsparcie dla wielu czytelników, czego wyrazem są listy rodziców i osób zmagających się z problemem (nie)jedzenia.

„Jak to ugryźć” – Karolina Otwinowska, Patrycja Paradowska, z przepisem od serca Michela Moran
Poradnik dietetyczny odpowiadający na pytania osób zmagających się z problemami (nie)jedzenia. W poradniku pojawią się zarówno proponowane modele żywienia dietetyk klinicznej Patrycji Paradowskiej, co autorskie przepisy, eksperckie zalecenia oraz dedykowany od serca światowej sławy kucharza Michela Moran (taty anorektyczki) „wspierający posiłek na zdrowie”.
„Od jedzenia nie da się uciec. A szkoda…” – taka myśl przyświeca niejednej anorektyczce i z pewnością wielu zmagających się z bulimią. Zaburzenia odżywiania stawiają przed leczącymi się pacjentami nie lada wyzwanie. Choć problem dotyka głównie natury psychicznej, to nie sposób pominąć dietetycznych dylematów. Co zjeść mam na obiad? Ile to kalorii? Jak zdrowo przytyć unikając pułapki obżarstwa? Jaki model żywienia przyjąć po terapii w szpitalu, a jak utrzymać nowe, prozdrowotne nawyki?
„Głód(nie)Nażarty” – Karolina Otwinowska, Magdalena Lange-Rychwał
Książka jest wywiadem psychologicznych z elementami autorskiego poradnika – rozmową terapeutki Magdaleny Lange-Rychwał z Karoliną Otwinowską, byłą pacjentką i obecną psycholog i psychodietetyk, która zajmuje się problemami zaburzeń odżywiania. Jest założycielką i prezesem Fundacji Głód(nie)Nażarty. Jej wcześniejsze życiowe doświadczenia związane z zachorowaniem na anoreksję pozwalają połączyć unikalną perspektywę pacjenta oraz praktyka zajmującego się tym właśnie obszarem na gruncie zawodowym.
„Figa z makiem – o dziewczynce, którą przerosło jedzenie” Karolina Otwinowska
Terapeutyczna baśniowa historia rezolutnej dziewczynki Figi, która szukając odpowiedzi o smak niepoznanych emocji trafia do chatki Szefowej Kuchni i ekspertów zdrowia psychicznego oraz dietetyki. Mała bohaterka, którą przerosło jedzenie pyta mądre i doświadczone kobiety o smak prawdziwego uczucia. Czy za sprawą sekretnych receptur czarującej w garach wiedźmy, jak i porad jej „dietetycznego dworu” maleńka Figa zrozumie naturę emocji? Czy dowie się jak smakują RADOŚĆ, SMUTEK, STRACH i GNIEW? I dlaczego dziury w sercu (nie) można załatać czekoladą?
Oferta projektów CSR
Kampanie, akcje, wydarzenia
Inicjatywy Fundacji kierujemy do szerokiego spektrum – (nie)dorosłych Polaków, których przerosło jedzenie, ich opiekunów i bliskich. Niesiemy profilaktykę wśród dzieci i młodzieży, mówimy do zainteresowanych psychologią odżywiania się, ekspertów leczących, rodziców i samych pacjentów. Akcje CSR stanowią ofertę autorską, pod patronatem Fundacji Głód(nie)Nazarty – osoby zainteresowanie prosimy o kontakt z Fundacją oraz prezesem Karoliną Otwinowska . Nasze plany i kampanie mogą się urzeczywistnić jedynie dzięki Wam! Zobacz przykład kampanii.
Kampanie społeczne
Kampanie, akcje i wydarzenia społeczne

KOLACJA MICHELA MORAN – ROZMOWY O (NIE)JEDZENIU
Temat przyszedł po tym, jak Karolina Otwinowska, zmagająca się z zaburzeniami jedzenia, autorka książek o tej tematyce, poprosiła mnie o wsparcie dla jej Fundacji “Głód nie na żarty”. Szukaliśmy przestrzeni do zaangażowania branży i ruszyliśmy z tematem. Michel Moran będzie też gościem konferencji Made For Restaurant w Warszawie i opowie o wnioskach ze spotkania. Chcemy poruszyć rynek do dalszej dyskusji i wzbudzić poczucie odpowiedzialności. – podsumowała Agnieszka Małkiewicz z FOR Solutions.

DZIEŃ SUKIENKI – KAMPANIA SPOŁECZNA, ŚWIĘTO FUNDACJI
Fundacja Głód(nie)Nażarty ogłasza święto!
5 marca bądź z nami w Dzień sukienki – bez względu na rozmiar !
Dzień sukienki to święto kobiecości zapisane w autorskim, zrealizowanym przez Fundację Głód(nie)Nażarty kalendarzu. To również inicjatywa, której celem jest propagowanie idei samoakceptacji wśród młodych, dojrzewających i już dorosłych kobiet. W imię wzajemnego wsparcia i akceptacji ciała – bez względu na rozmiar (!) – zachęcamy do noszenia sukienki i czerpania radości z kobiecości

WARSZTAT Z DIETETYKIEM – WSPARCIE DLA OPIEKUNÓW
W połowie czerwca mieliśmy ogromną przyjemność i zaszczyt wspomóc Fundacje Samodzielność od Kuchni podczas organizowanego przez Fundację Szkolenia dla Wychowawców pieczy zastępczej? Szkolenie poświęcone było tematyce zdrowego żywienia.
My – Fundacja Głód(nie)Nażarty – ze swojej strony w osobie mgr Patrycji Paradowskiej (Dietetyk Kliniczny) przybliżyliśmy temat zaburzeń odżywiania występujących u dzieci i młodzieży.
Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak ważnego projektu.

„Zobacz, co mam w środku” – KAMPANIA SPOŁECZNA, W OFERCIE CSR!
Problem (nie)jedzenia dotyka aż 40% polskich nastolatków! Dlaczego aż tyle?!

Szkolenie dla profesjonalistów „Jak pracować z pacjentami z zaburzeniami odżywiania”.
Fundacja Glod(nie)Nazarty glodnienazarty.pl oraz Centrum Terapii Dialog i Szkoła Psychoterapii MABOR zapraszają na szkolenie „Jak pracować z pacjentami z zaburzeniami odżywiania”. Postanowiliśmy połączyć siły, ponieważ naszym wspólnym celem jest edukacja, dzielenie się rzetelną wiedzą oraz wspieranie osób borykających się z zaburzeniami odżywiania i ich bliskich.